uczestnicy

Grupa POLSKA

KRĄKOWSKA JOANNA
PARADOWSKA KAROLINA
ŚMIŁOWSKA PAULINA
DZIKOWSKA ZUZANNA
WOJTINEK BARTOSZ
ZAWADZKA ANNA
OLECHNOWICZ STANISŁAW
KOCIENIEWSKI SZYMON
WIŚNIEWSKA MARTYNA
SZPANKIEWICZ DAWID
SKALIY OLEXANDER

Grupa ROSYJSKA

MIROEVSKAIA ARINA​
BUSOEDOV ALEXEY
LINEV KIRILL
ANDREEV ANATOLII
GARMAEV BALZHIR
KOCHEVA ANASTASIIA
LATYPOVA TATIANA
PYLINA NINA
KOVALCHUK VALERIIA
ZURNACHYAN IRINA
IVANOVA OLGA​

 

 

 

WOJTINEK BARTOSZ (PL)

Mam 22 lata i jestem studentem lingwistyki stosowanej. Uwielbiam oglądać filmy oraz poznawać obce kultury. Wyznaję zasadę bycia miłym, otwartym i bezinteresownym dla innych, bo nawet na końcu świata los może nam się odpłacić tym samym.

 

Zdecydowałem się na udział w projekcie, ponieważ lubię przebywać wśród ludzi oraz pomagać (biorąc pod uwagę szerokie znaczenie tego słowa) im jak tylko jestem w stanie. Z chęcią poznam zwyczaje panujące w dalekiej Rosji, jak i ludzi żyjących w tym kraju.

ŚMIŁOWSKA PAULINA (PL)

Od października zaczynam ostatni rok studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Interesują mnie dalekie podróże, ciekawe książki i dobra muzyka. 


Byłam już w Rosji, ale zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie, ponieważ daje mi on możliwość pomagania innym, a to państwo jest tak ogromne i zróżnicowane kulturowo, że każda okazja odwiedzenia go ponownie to niezwykła przygoda.

 

KRĄKOWSKA JOANNA (PL)

Mam 23 lata. Jestem studentką trzeciego roku lingwistyki stosowanej. Lubię aktywnie spędzać czas na łonie natury, w szczególności spcerując po górach. Muzyka stanowi ważny element mojego życia. Towarzyszy mi niemal zawsze, podczas podróży, nauki oraz codziennych czynności. Do wzięcia udziału w projekcie wymiany polsko-rosyjskiej skłoniła mnie fascynacja kulturą Rosji, a zamiłowanie do podróży nie pozwoliło mi przepuścić takiej okazji. Uważam, że ten wyjazd będzie jedną z największych przygód mojego życia.

Projekt pozwoli mi doskonalić język rosyjski i zgłębiać wiedzę o tym wspaniałym kraju. Wierzę, że podczas wymiany poznam wielu wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie stawimy czoło czekającym nas wyzwaniom. 

PARADOWSKA KAROLINA​ (PL)

20 lat, studentka 2 roku wychowania fizycznego o specjalności fitness i poradnictwo dietetyczne. Kocham sport, podróże i książki. Trenuje amatorsko Ultimate frisbee, salka fitness to mój drugi dom.

Zdecydowałam się na udział w projekcie, ponieważ uwielbiam podróżować, pomagać innym  oraz poznawać kultury innych państw. 
Projekt poszerzy moją wiedzę, wzbogaci mnie o nowe doświadczenia i znajomości. Wierzę, że  wspomnienia  zostaną ze mną na zawsze. 

ZAWADZKA ANNA (PL)

Mam na imię Ania, mam 21 lat i mieszkam w Bydgoszczy. Studiuje Fitness i poradnictwo dietetyczne na WSG w Bydgoszczy.

Zdecydowałam się wziąć udział w projekcie „pomaganie innym to moja pasja”, ponieważ lubię nieść pomoc osobom, które tego potrzebują. Myślę, ze pomagając innym pomagasz i sobie. Bardzo się cieszę, ze będę miała okazję poznać nowe osoby, na pewno dużo się od nich nauczę.

DZIKOWSKA ZUZANNA (PL)

Lat 21, studentka 3. roku Wychowania Fizycznego, o specjalności Fitness i Poradnictwo Dietetyczne.

Zdecydowałam się wziąć udział w projekcie ponieważ bardzo utożsamiam się z tegorocznym tematem. Pomaganie innym napawa mnie ogromną satysfakcją oraz poczuciem robienia czegoś dobrego.

Ponadto uwielbiam podróże, a poprzedni projekt Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży i wspomnienia z nim związane nie pozwalają mi nie skorzystać z ponownej szansy odwiedzenia Rosji i zgłębienia jej kultury.

OLECHNOWICZ STANISŁAW (PL)

Wziąłem udział w projekcie ze względu na moje zainteresowania historią oraz polityką. Nasze kraje od stuleci piszą wspólną historię, dlatego wydaje się to takie interesujące. Chciałbym również zobaczyć tak odległe krajobrazy.

SZPANKIEWICZ DAWID (PL)

Aktualnie jestem studentem wychowania fizycznego. Gram w klubie piłkarskim KS Chełminianka Chełmno . Jestem wielkim miłośnikiem aut i motocykli. Lubię wolne chwile spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Moja pasją od dziecka jest pomoc, a dokładnie działanie w OSP. Bardzo ciekawi mnie jak w innych krajach funkcjonuje  ochotnicza straż pożarna czy w ogóle jest taka instytucja, która pomaga?  

Zgłosiłem się do projektu i myślę, że to będzie jedna z największych przygód w moim życiu. Byłem rok temu również z projektu w Rosji i jestem zachwycony tym krajem. Kocham wyzwania, wiec jestem pewny, że będzie to kolejna moja przygoda życiowa!

KOCIENIEWSKI SZYMON (PL)

Studiuje na kierunku „Menadżer sportu”. Jestem aktywny sportowo, na co dzień trenuję piłkę nożną w klubie sportowym, ale nie ograniczam się tylko do tej dyscypliny sportowej. Również biegam, pływam, jeżdżę na nartach i na motocyklu.

Jestem również honorowym krwiodawcą, chodzę co kilka miesięcy oddawać krew dla potrzebujących oraz jestem zarejestrowany w bazie potencjalnych dawców szpiku.

WIŚNIEWSKA MARTYNA (PL)

Interesuję się sztuką, a w szczególności filmem oraz malarstwem. Moją pasją jest tworzenie filmów, dlatego angażuję się w projekty z tym związane.

Zdecydowałam się na udział w projekcie, ponieważ jestem ciekawa świata; lubię podróżować oraz poznawać nowych ludzi. 

MIROEVSKAIA ARINA (RUS)

Mam 20 lat, a według rodzinnych opowieści moi przodkowie mieszkali w Polsce, nazwisko ma polskie pochodzenie, ale niestety nie ma dziadków, którzy znają drzewo genealogiczne naszej rodziny. Tradycja i kultura jest interesująca i zawsze chciałam wiedzieć więcej o kraju i jego pochodzeniu.
Po drugim roku studiów na uniwersytecie rozpoczęłam aktywną pracę w Ogólnorosyjskim Ruchu Społecznym Wolontariuszy Zwycięstwa. 1,5 roku przewodniczyłam stowarzyszeniu  „Pomoc weteranom”. Ruch Victory Volunteers angażuje się w zachowanie pamięci historycznej, edukacji obywatelskiej i patriotycznej młodzieży, udzielaniu pomocy weteranom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i innym kategoriom, co wiąże się z moją specjalnością.

Ciekawa i bliska sercu jest dla mnie historia i kultura Polski. Brałam udział w wielu projektach młodzieżowych w Rosji, teraz chcę się uczyć z doświadczeń innego kraju, poznać ludzi, ich mentalność i dzielić się moim doświadczeniem w pracy publicznej.

 

BUSOEDOV ALEXEY (RUS)

Mam 20 lat, uczę się na 3 roku Wydziału Historii na kierunku Pedagogika. Tak, mój profil kształcenia jest związany z pomocą innym.

Zdecydowałem się wziąć udział w projekcie z kilku powodów: 1. Wierzę, że ludzie, którzy mają wąskie umiejętności zawodowe i umiejętności, powinni się nimi dzielić; 2. Stosuję się do zasady systemu ciągłej edukacji, a w wymianie kulturalnej widzę szkołę, w której można nauczyć się pracować z młodymi ludźmi; 3. Jestem studentem Wydziału Historycznego i interesuje mnie historia stosunków między naszymi krajami; 4. Dla mnie wymiany międzynarodowe niosą ważną zasadę pokoju - jeśli mam przyjaciela w innym kraju - nie będę w niego strzelać.

ZURNACHYAN IRINA​ (RUS)

Mam 21 lat, moja specjalność -  dziennikarstwo. Praca w środkach masowego przekazu jest rodzajem pomocy w nawiązaniu kontaktu między ludźmi a władzami, pomaga podkreślić problemy miast i regionów (lub całego państwa). Oczywiście wszystko zależy od specyfiki kanału komunikacyjnego. 

Każdy udział w projektach edukacyjnych umożliwia rozwój w różnych obszarach działalności, co pozwala na podniesienie poziomu zawodowego. Udział w tym projekcie pomoże mi również podzielić się moim doświadczeniem, co jest bardzo ważne. Przecież nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także bycie użytecznym dla kogoś - jest to jeden ze wskaźników rozwoju osobistego.

LINEV KIRILL (RUS)

Mam 21 lat, od dłuższego czasu jestem stałym uczestnikiem i organizatorem podobnych akcji, wydarzeń, projektów. Jako przykład mogę przytoczyć projekty naszej grupy edukacyjnej "Sherbet". Mamy dwa takie projekty, z których jeden jest skierowany do dzieci pozostawionych bez opieki rodzicielskiej, drugi do dzieci niepełnosprawnych. 

Interesuje mnie temat społeczności międzynarodowej. Jeszcze nie tak dawno byłem jednym z organizatorów międzynarodowego festiwalu „Bez granic”, który odbył się na bazie Trans-Baikal State University. Nie jestem  obojętny na takie działania, staram się uczestniczyć, gdy tylko jest to możliwe, w działaniach i wydarzeniach mających na celu pomoc potrzebującym, a jeśli nie ma takiej możliwości, staram się robić jak najwięcej z mojej strony.

.

KOCHEVA ANASTASIIA​ (RUS)

Mam 20 lat, jestem studentką na Wydziale Socjologii, a  kierunek mojego kształcenia - organizacja pracy z młodzieżą. Moja edukacja  obejmuje pracę z różnymi kategoriami młodych ludzi, w tym młodych ludzi związanych z niepełnosprawnością. 
Od pierwszego roku studiów jestem wolontariuszem i aktywnie uczestniczę w różnych akcjach, imprezach charytatywnych, festiwalach.

Jestem osobą, która dąży do tego, by zawsze odkrywać nowe horyzonty i uczyć się nieznanego. Myślę, że udział w tym projekcie zwiększy mój poziom pracy w sferze społecznej, w tym w dziedzinie edukacji włączającej.
Udział w tym projekcie pozwoli mi poznać cechy społeczno-kulturowe młodych ludzi w Polsce.

 


ANDREEV ANATOLII​ (RUS)

Mam 21 lat, od 2015 r. organizuję imprezy na uniwersytecie, od 2016 r. imprezy regionalne, od 2017 r. wydarzenia stały się działalnością zawodową.
Jestem w stanie zagrać na buriackim instrumencie ludowym „Vargan”, gitarze, mam wiedzę muzyczną i podstawowe umiejętności praktyczne w grze na  bębnach, flecie, gitarze basowej.

Chciałbym osobiście spotkać się z polską kulturą i mieszkańcami tego kraju. Wymienić się doświadczeniami i poznać życie polskiej młodzieży oraz styl życia miejscowej ludności. Chciałbym pozostawić przyjemne wrażenie o Rosji i nawiązać miły kontakt z Polskimi kolegami.

 

LATYPOVA TATIANA (RUS)

Mam 22 lata, w tej chwili studiuję na studiach magisterskich  na kierunku „Social Work Technology” na Wydziale Socjologii.
Poza tym, piszę pracę magisterską na temat „Wolontariat kulturalny”.

Zajmuję również stanowisko przewodniczącego Otwartego Stowarzyszenia Grup Wolontariuszy „GorodOK” Państwowego Uniwersytetu Trans-Baikal, a  moje kształcenie  bezpośrednio związane jest z działalnością społeczną w ramach działania stowarzyszenia.

To dość interesujące doświadczenie, które może wpłynąć na moje przyszłe działania społeczne, może dać impuls do wdrożenia zagranicznych praktyk społecznych w naszym regionie.
Ponadto bardzo ważne jest dzielenie się pozytywnymi praktykami pracy.

GARMAEV BALZHIR​ (RUS)

Mam 23 lata, jestem nauczycielem języka rosyjskiego i literatury. Moje kompetencje zawodowe powstają również przy działalności w Organizacji Związków Zawodowych studentów naszej uczelni. Jestem pełnoetatowym pracownikiem, zastępcą przewodniczącego związku. Kierownik wielu projektów: Profstar, Proflider, Profktiv i innych, jestem liderem działaczy studenckich na Wydziale Filologii i Komunikacji Masowej.

Zainteresowany rozwojem polskiej młodzieży, a także wymianą doświadczeń i integracją między krajami. Historia i język polski ma dla mnie znaczenie edukacyjne.

 

PYLINA NINA (RUS)

Mam 21 lat, studiuję na Wydziale Socjologii, na kierunku „Praca socjalna”.
Jestem Laureatem Nagrody Gubernatora Kraju Zabajkalskiego dla utalentowanych młodych ludzi za twórczą działalność naukową i edukacyjną w 2018 r., a także dostałam nagrodę za jakość pracy w korpusie wolontariuszy na Ogólnorosyjskim Forum „Tavrida” w 2018 r.,

Zdecydowałam się wziąć udział w projekcie „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”, ponieważ jest to interesujące i ważne doświadczenie dla rozwoju młodych ludzi z obu krajów, wymiany doświadczeń i pomysłów, najlepszych praktyk, a także powiązań do dalszej współpracy. To jest nowy etap rozwoju mnie jako aktywnego działacza społeczeństwa  i profesjonalista w przyszłości

KOVALCHUK VALERIIA​ (RUS)

Mam 20 lat, studiuję na Wydziale Filologii i Komunikacji Masowej, Wydział Dziennikarstwa. Wierzę, że ten kierunek jest bezpośrednio związany z pomocą innym.
Jestem zaangażowana w głosowy  dubbing czasopisma dla osób niedosłyszących.

Ten projekt jest interesującą praktyką i świetną okazją do nawiązania kontaktu z innymi kulturami, zobaczenia kraju, wymiany doświadczeń. Będę bardzo zadowolona z udziału w tym projekcie.